Úspěchy potomků - Ranč u Soudného potoka

shoemaker
Title
Přejít na obsah
Ima Docs Clark nejlepším otcem v českém chovu

Hřebec Ima Docs Clark letos opět potvrdil své výjimečné postavení mezi plemeníky na tuzemské scéně. Jako jediný se dokázal opakovaně umístit ve velmi prestižních žebříčcích 2007 INTERNATIONAL LEADING SIRES OF HIGH-POINT EARNING HALTER HORSES (vedoucí hřebci podle celkového počtu získaným bodů potomstva v halter classes) a to na vynikajícím 3. místě (!) za hřebci světového formátu Sacred Dream a Ima Cool T.

A dále na 7. místě v žebříčku 2007 INTERNATIONAL LEADING SIRES OF HALTER CLASS WINNER (vedoucí hřebci podle celkového počtu vítězných potomků v halter classes).

ÚPLNÝ ŽEBŘÍČEK. (formát PDF)

Uvážíme-li, jaké možnosti v chovu dostává Ima Docs Clark na našem území oproti možnostem hřebců působících v Německu, Itálii, Kanadě atd, dostává úspěch tohoto plemeníka zcela jiný rozměr.

S celkových počtem registrovaných hříbat 53 se řadí mezi hřebce s průměrným počtem potomků (v kontextu mezinárodního chovu. Pokud bychom porovnávali tuzemskou produktivitu je toto číslo velmi nadprůměrné). Z uvedeného množství dokázala množství bodů potřebné pro tento úspěch nasbírat pouhá pětice potomků startujících pod hlavičkou ApHC v roce 2007.

Nevětší zásluhy je nutné přičíst výborné klisně Docs Strawberrysundi (Ima Docs Clark x C Strawberrysundi), maj. J. Biňovec, pocházející z chovu hřebcova domovského ranče U Soudného potoka.Klisna se dokázala stát nejen dvojitou vítězkou kategorie Halter Aged Mares Open ale rovněž byla vyhlášena 2x Grand Champion všech startujících klisen na české Appalosa Show 2007. Za tato umístění byla oceněna třetí příčkou v žebříčku International Top Ten. Žádná klisna z českého chovu se tomuto úspěchu v minulosti ani nepřiblížila.

Dalším úspěšným potomkem byl, již téměř tradičně, valach Docs Bar King (Ima Docs Clark x Frisco Dixie Belle QH), majitele Z. Fišery a chovatele J. Kadeřábka, který rovněž 2x vyhrál kategorii Halter Aged Geldings Open a též byl vyhlášen dvojitým Grand Championem mezi valachy. V žebříčku International Top Ten to stačilo na hezké 9. místo.

Dalším startujícím potomkem byl 3 letý hřebec CR Strawberry Flash (ImaDocs Clark x C Strawberrysundi), pravý bratr veleúspěšné Docs Strawberrysundi v majetku i chovu Ranče u Soudného potoka, který získal jedno vítězství a jedno třetí místo ve třídě Halter 3yrs Old Stallion Open a krásné 5. místo v žebříčku International Top Ten

Do třetice byla strůjkyní úspěchu poslední ze sourozeneckého tria magického spojení Ima Docs Clark x C Strawberrysundi, klisna Hadar Sundi v majetku G. Horáčkové (chovatelem opět Ranč u Soudného potoka), která byla shodně dvakrát druhá za svou pravou sestrou v Halter Aged Mares Open a dosáhla tak na 9. místo International Top Ten.

Posledním tradičním reprezentantem byl 3 letý Simple Doc O Lena (Ima Docs Clark x Lavena TB), chov., maj.: E. Zuzjaková, Goldway, který získal 2. a 3. místo v Halter 3yrs Old Stallion Open 2.a 4. místo v Hunter In Hand Stallion Open, což tentokrát stačilo na 8. místo v International Top Ten.

Úspěchy hřebce Ima Docs Clark jsou velkým přínosem pro celý český chov. Uvážíme-li, že hřebec s čistě cuttingovým původem i výsledky dokáže dát s mnohdy průměrnými klisnami hříbata, která se pravidelně umisťují v mezinárodních žebříčcích a že on sám se dokázal dostat na 3. příčku otců halterových koní v konkurenci, která je zvláště v posledních letech v halter třídách obrovská, můžeme být opravdu jen vděčni, že takového koně máme k dispozici.

Za zmínku stojí i fakt, že v žádném v mezinárodních žebříčku otců sportovních koní pod hlavičkou ApHC za sezónu 2007 nefiguruje žádný další český plemeník.

Autor Eva Zuzjaková

CONTACTS
Lorem Ipsum / Dolor sit amet, 12
12345 Consectetur (Adipiscing)
+00 012 345 678
example@example.com
KONTAKT
Ranč u Soudného potoka s.r.o.
IČ: 61681164
Olga Beránková
Jiří Steinbach
Mšecké Žehrovice 166
270 64 Mšecké Žehrovice
tel.: 775 933 575

Copyright  2018 © by Ranch u Soudneho potoka | Hana Vaněčková info@pes-net.cz
Návrat na obsah