HISTORIE - Ranč u Soudného potoka

shoemaker
Title
Přejít na obsah
Počátek našeho chovu se datuje do roku 1994, kdy  jsme nakoupili první chovné koně od pana Kohuta z Kohoutova. Jednalo se o tři klisny, jednoho hřebce a hříbě. Tito koně byli jako první zástupci plemene Appaloosa přivezeni do republiky. Za zvláštní zmínku stojí hřebec z této skupiny, DREST TO IMPRES. I když už není v našem vlastnictví, zůstane navždy naším hřebcem číslo jedna. Působil v našem chovu deset let a byl to bez nadsázky náš učitel. Doufám, že stejné služby poskytne i své nové majitelce a naší kamarádce Evě Zuzjakové.

Dalším mezníkem byl nákup pěti Paint horse klisen a jednoho hřebce. Po užším výběru jsme si ponechali dvě klisny a hřebce. Hřebec se jmenoval SKIPS DIABLO BAR, působil u nás čtyři roky, za které prokázal svoje kvality jak v plemenitbě tak pod sedlem. Účastnil se několika závodů pořádaných u nás na ranči i jinde. Časem jsme všechny Paint horse klisny prodali a nechali si pouze jednoho hřebce DALLAS HILL BAR, který byl nakonec v roce 2005 vykastrován.

Velká změna nastala přibližně v roce 1998. Při pořádání závodů jsme si oblíbili disciplíny s dobytkem, z toho nejvíce disciplínu cutting. To rozhodlo o našem dalším zaměření. Krátce na to jsme importovali našeho současného hřebce IMA DOCS CLARK a klisnu DOC MISS SAN TARI. Další přibyla SWEET BABY DOC. Od našeho dobrého kamaráda jsme získali do pronájmu hřebce COLONEL GOLDEN BAR.

Doufáme, že přes finanční, časovou i tréninkovou náročnost této disciplíny se nám podaří prezentovat náš chov i na kolbištích.
To je o důležitých meznících našeho chovu asi vše.

Ještě se musím zmínit o lidech. Do této historie se jich zapsalo mnoho, proto je nebudu zvlášť jmenovat, až na jednoho. Byla to Martina K., která zde působila od počátku a nepřetržitě plných sedm let. Věřím, že se jí nyní plní její sny a přání, když vytrvale pomáhala plnit ty naše.

Ostatním moc a moc děkujeme.

CONTACTS
Lorem Ipsum / Dolor sit amet, 12
12345 Consectetur (Adipiscing)
+00 012 345 678
example@example.com
KONTAKT
Ranč u Soudného potoka s.r.o.
IČ: 61681164
Olga Beránková
Jiří Steinbach
Mšecké Žehrovice 166
270 64 Mšecké Žehrovice
tel.: 775 933 575

Copyright  2018 © by Ranch u Soudneho potoka | Hana Vaněčková info@pes-net.cz
Návrat na obsah